|    YORUM YAZ   |       |    Favorilerinize ekleyin!
 
salyangoz kıremi

Salyangozlar binlerce yıldır dünyamızda varlıklarını sürdürmektedirler.eski yunan döneminde hipokrat,zessos ve pliny gibi bilginler salyangozları cilt problemlerinde ve birçok rahatsızlıkta ilaç olarak kullandılar. 
Zaman geçtikçe salyangoz yiyecek halini almış ve ne yazık ki, bu durum Avrupa`daki salyangoz sayısının azalmasına neden olmuştur.

Daha sonra son derece özel bir durumun farkına varılmıştır.

Salyangoz çiftliklerinde çalışan isçilerin ellerindeki sıra dışı yumuşaklık ve salyangoz kafesleri yüzünden zaman zaman ellerinde oluşan küçük kesiklerin, herhangi bir yara izine meydan vermeden düzelmesi bilim adamlarının dikkatini çekmiştir.

Nova Salyangoz Salgısı

-Anti-aging (ciltte yaşlanmayı geciktirici etki)
-Sivilcelerin neden olduğu izler
-Çatlak izleri
-Doğum sonrası cilt çatlakları
-Kuru ciltteki pürüzler
-Yara izleri
-Tıraş sonrası kabarıklıkların giderilmesinde etkilidir.
-Salyangozun etkisi bütün bu faydalarının yani sıra cilde pürüzsüz, ipeksi bir görünüm ve yumuşaklık kazandırır.
-Salyangoz salgısında bulunan özellikler;sivilcelerle mücadele eden, oluşabilecek kırışıklıkları önleyen, var olan kırışıklık, çatlak, sivilce ve yara izlerini büyük ölçüde kaybeden cildi gençleştiren ve yenileyen etkiye sahiptir. Ayrıca anti-aging etkisi kısa sürede mükemmel sonuçlar vermesi, sağlıklı ve daha rahat bir cilt için salyangoz salgısının önemini daha da arttırmıştır.

Salyangoz protein özlü krem içeriğinde
Allantoin – cildin yenilenmesine yardımcı olur.
Elastin – cildin esneklik kazandırmaya yardımcı olur.
Vitaminler – cildin canlanmasına ve yenilenmesine yardımcı olur.
Kolajen – cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.
Glikolik asit – ölü cildin atılmasına yardımcı olur.
Salyangoz Kremi Özellikleri

50 ml`dir. Tüm cilt tipleri için uygundur.
Hızlı emilir.
Kıyafetlerinizde ya da cildinizde leke bırakmaz.

Salyangoz Kremi Kullanımı

Akşamleyin yatmadan önce cildinizi duru su ile temizleyiniz. Temizlenmiş cildin üzerine az bir miktar sürünüz ve tamamen emilene kadar cilde masaj yapınız. Kremi yoğun olarak sürmekten kaçınınız. Sabah kalktıktan sonra cildinizi tekrar suyla temizleyiniz. Ürün cildinizdeyken başka herhangi bir nemlendirici veya kozmetik ürün kullanmayınız, gün ve güneş ışığından cildinizi koruyunuz. Ürünün etkisini alabilmeniz için akşam yatmadan önce kullanınız.

Nereler Kullanılır

Yüzde: Akne (sivilce)/ kırışıklık ve siyah noktaların önlenmesinde etkili bir üründür.
Çatlak İzlerinde: Vücudun herhangi bir yerindeki çatlak izlerine, günde iki kez olmak üzere, her gün ufak bir miktar krem tatbik ediniz, etkili sonuçlar vermektedir.
Yara ve yanık izlerinde: Eski ya da yeni yara veya izler üzerine uygulanabilir. Uygulamadan önce, yaranın tamamıyla iyileşmiş olması gerekmektedir. (ameliyat yaraları için, dikişler alındıktan ancak 2 ya da 3 hafta sonra kullanıma başlanılması gerekmektedir.) Taze yaraların üzerine doğrudan uygulama yapmayınız.
Güneşlendikten sonra: içeriğindeki maddeler sayesinde, güneşten kaynaklanan koyu lekelerin oluşmasını önler. Ayni zamanda, deride oluşan yanık, tahriş ve kızarıkların azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

Sağlık Bakanlığının 5324 sayılı Kozmetik Kanunu ile üretilmiştir.


 
   |    YORUM YAZ   |       |    Favorilerinize ekleyin!
Bu yazı Cuma, 12 Mart 2010, 13:13 tarihinde Genel, KAPALI ÜRÜNLER kategorisi altında yayımlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz. Yorum yapabilirsiniz, veya kendi sitenizden geri izleme yapabilirsiniz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.